Essentra Components 12SWS0208
Part No.:
12SWS0208
Datasheet:
12SWS0208.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .093 ID .200 OD
Shipping
Inventory:745
Comments
12SWS0208 Specifications
Diameter - Inside:
0.093" (2.36mm)
Diameter - Outside:
0.200" (5.08mm)
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.031" (0.79mm)