Essentra Components 12SWS0209
Part No.:
12SWS0209
Datasheet:
12SWS0209.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .210 OD
Shipping
Inventory:1,005
Comments
12SWS0209 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.210" (5.33mm)
Diameter - Shoulder:
0.145" (3.68mm)
Thickness - Overall:
0.016" (0.40mm)