Essentra Components 12SWS0232
Part No.:
12SWS0232
Datasheet:
12SWS0232.pdf
Description:
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:1,775
Comments
12SWS0232 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.136" (3.45mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
Length - Below Head:
0.078" (1.98mm)