Essentra Components 12SWS0253
Part No.:
12SWS0253
Datasheet:
12SWS0253.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .200 OD
Shipping
Inventory:267
Comments
12SWS0253 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.200" (5.08mm)
Diameter - Shoulder:
0.135" (3.43mm)
Thickness - Overall:
0.078" (1.98mm)