Essentra Components 12SWS0254
Part No.:
12SWS0254
Datasheet:
12SWS0254.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .100 ID .203 OD
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS0254 Specifications
Diameter - Inside:
0.100" (2.54mm)
Diameter - Outside:
0.203" (5.16mm)
Diameter - Shoulder:
0.156" (3.96mm)
Thickness - Overall:
0.040" (1.02mm)
Length - Below Head:
0.281" (7.14mm)