Essentra Components 12SWS0280
Part No.:
12SWS0280
Description:
SHOULDER WASHER .112 ID .280 O
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS0280 Specifications
Diameter - Inside:
0.112" (2.85mm)
Diameter - Outside:
0.280" (7.11mm)
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.81mm)
Thickness - Overall:
0.042" (1.07mm)
Length - Below Head:
0.185" (4.70mm)