Essentra Components 12SWS0399
Part No.:
12SWS0399
Datasheet:
12SWS0399.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .250 OD
Shipping
Inventory:1,218
Comments
12SWS0399 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Shoulder:
0.185" (4.70mm)
Thickness - Overall:
0.031" (0.79mm)
Length - Below Head:
0.050" (1.27mm)