Essentra Components 12SWS0408
Part No.:
12SWS0408
Datasheet:
12SWS0408.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .090 ID .235 OD
Shipping
Inventory:840
Comments
12SWS0408 Specifications
Diameter - Inside:
0.090" (2.29mm)
Diameter - Outside:
0.235" (5.97mm)
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.032" (0.81mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"