Essentra Components 12SWS0439
Part No.:
12SWS0439
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
12SWS0439.pdf
Description:
WASHER SHOULDER M3 NYLON
Shipping
Inventory:5,528
Comments
12SWS0439 Specifications
Series:
SW
Active
Type:
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.250" (6.35mm) 1/4"