Essentra Components 12SWS0457
Part No.:
12SWS0457
Datasheet:
12SWS0457.pdf
Description:
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:4,163
Comments
12SWS0457 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.187" (4.75mm)
Diameter - Shoulder:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Thickness - Overall:
0.062" (1.58mm)