Essentra Components 12SWS1225
Part No.:
12SWS1225
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .625 O
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS1225 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Diameter - Shoulder:
0.248" (6.30mm)
Thickness - Overall:
0.062" (1.58mm)
Length - Below Head:
0.027" (0.69mm)