Essentra Components 12SWS1238
Part No.:
12SWS1238
Description:
SHOULDER WASHER .220 ID .750 O
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS1238 Specifications
Diameter - Inside:
0.220" (5.59mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.120" (3.05mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"