Essentra Components 12SWS2500
Part No.:
12SWS2500
Description:
SHOULDER WASHER .156 ID .510 O
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS2500 Specifications
Diameter - Inside:
0.156" (3.96mm)
Diameter - Outside:
0.510" (12.95mm)
Diameter - Shoulder:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Thickness - Overall:
0.094" (2.38mm)
Length - Below Head:
0.031" (0.79mm)