Essentra Components 12SWS2544
Part No.:
12SWS2544
Datasheet:
12SWS2544.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .265 ID .750 OD
Shipping
Inventory:895
Comments
12SWS2544 Specifications
Diameter - Inside:
0.265" (6.73mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.095" (2.41mm)
Length - Below Head:
1.000" (25.40mm) 1"