Essentra Components 12SWS3593
Part No.:
12SWS3593
Description:
SHOULDER WASHER .530 ID 1.250 OD
Shipping
Inventory:1,405
Comments
12SWS3593 Specifications
Diameter - Outside:
1.250" (31.75mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.120" (3.05mm)
Length - Below Head:
0.340" (8.64mm)