Essentra Components 12SWS3609
Part No.:
12SWS3609
Datasheet:
12SWS3609.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .645 ID 1.000 OD
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS3609 Specifications
Diameter - Outside:
1.000" (25.40mm) 1"
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.130" (3.30mm)
Length - Below Head:
0.120" (3.05mm)