Essentra Components 12SWS3698
Part No.:
12SWS3698
Description:
SHOULDER WASHER .810 ID 1.500 OD
Shipping
Inventory:886
Comments
12SWS3698 Specifications
Diameter - Inside:
0.810" (20.57mm)
Diameter - Outside:
1.500" (38.10mm)
Diameter - Shoulder:
1.000" (25.40mm) 1"
Thickness - Overall:
0.120" (3.05mm)
Length - Below Head:
0.220" (5.59mm)