Essentra Components 12SWS4018
Part No.:
12SWS4018
Datasheet:
12SWS4018.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .265 ID 1.500 OD
Shipping
Inventory:975
Comments
12SWS4018 Specifications
Diameter - Inside:
0.265" (6.73mm)
Diameter - Outside:
1.500" (38.10mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.120" (3.05mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"