Remington Industries 1.5RD6061T6511-36
Part No.:
1.5RD6061T6511-36
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.5RD6061T6511-36.pdf
Description:
1.5RD6061T6511-36 1-1/2" DIAMETE
Shipping
Inventory:50
Comments
1.5RD6061T6511-36 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
1.500" Dia x 36.000" L (38.10mm x 914.40mm)