Essentra Components 16FW006125
Part No.:
16FW006125
Datasheet:
16FW006125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .14
Shipping
Inventory:35,801
Comments
16FW006125 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#6
Diameter - Inside:
0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside:
0.312" (7.92mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"