Essentra Components 16FW006125B
Part No.:
16FW006125B
Datasheet:
16FW006125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .140
Shipping
Inventory:3,516
Comments
16FW006125B Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#6
Diameter - Inside:
0.140" (3.56mm)
Diameter - Outside:
0.312" (7.92mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"