Essentra Components 16FW008125
Part No.:
16FW008125
Datasheet:
16FW008125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .17
Shipping
Inventory:1,368
Comments
16FW008125 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#8
Diameter - Inside:
0.171" (4.34mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"