Essentra Components 16FW008125B
Part No.:
16FW008125B
Datasheet:
16FW008125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .171
Shipping
Inventory:8,159
Comments
16FW008125B Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#8
Diameter - Inside:
0.171" (4.34mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"