Essentra Components 16FW010125
Part No.:
16FW010125
Datasheet:
16FW010125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .19
Shipping
Inventory:26,700
Comments
16FW010125 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#10
Diameter - Inside:
0.194" (4.93mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"