Essentra Components 16FW250032B
Part No.:
16FW250032B
Datasheet:
16FW250032B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
Shipping
Inventory:32,619
Comments
16FW250032B Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.032" (0.81mm)