Essentra Components 16FW250062B
Part No.:
16FW250062B
Datasheet:
16FW250062B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
Shipping
Inventory:30,627
Comments
16FW250062B Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.062" (1.57mm)