Essentra Components 16FW250093B
Part No.:
16FW250093B
Datasheet:
16FW250093B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
Shipping
Inventory:2,563
Comments
16FW250093B Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.093" (2.36mm)