Essentra Components 16FW250125
Part No.:
16FW250125
Datasheet:
16FW250125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .25
Shipping
Inventory:54,388
Comments
16FW250125 Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"