Essentra Components 16FW250125B
Part No.:
16FW250125B
Datasheet:
16FW250125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
Shipping
Inventory:867
Comments
16FW250125B Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"