Essentra Components 16FW312125B
Part No.:
16FW312125B
Datasheet:
16FW312125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .317
Shipping
Inventory:4,399
Comments
16FW312125B Specifications
Diameter - Inside:
0.317" (8.05mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"