Essentra Components 16FW375032
Part No.:
16FW375032
Datasheet:
16FW375032.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .37
Shipping
Inventory:42,162
Comments
16FW375032 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
3/8"
Diameter - Inside:
0.375" (9.53mm)
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm)
Thickness:
0.032" (0.81mm)