Essentra Components 16FW375125B
Part No.:
16FW375125B
Datasheet:
16FW375125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .380
Shipping
Inventory:1,769
Comments
16FW375125B Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
3/8"
Diameter - Inside:
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"