Essentra Components 16FW437125B
Part No.:
16FW437125B
Datasheet:
16FW437125B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .443
Shipping
Inventory:1,350
Comments
16FW437125B Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
7/16"
Diameter - Inside:
0.443" (11.25mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"