Essentra Components 16FW500125
Part No.:
16FW500125
Datasheet:
16FW500125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .50
Shipping
Inventory:40,841
Comments
16FW500125 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/2"
Diameter - Inside:
0.505" (12.83mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"