Essentra Components 16FWRT002032
Part No.:
16FWRT002032
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
16FWRT002032.pdf
Description:
RETAINING WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:0
Comments
16FWRT002032 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, WRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat, Retaining
Thread/Screw/Hole Size:
#2
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.203" (5.16mm)
Thickness:
0.032" (0.81mm)