Essentra Components 16FWRT002062
Part No.:
16FWRT002062
Datasheet:
16FWRT002062.pdf
Description:
RETAINING WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:19,657
Comments
16FWRT002062 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#2
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.206" (5.23mm)
Thickness:
0.062" (1.57mm)