Essentra Components 16FWRT004125
Part No.:
16FWRT004125
Datasheet:
16FWRT004125.pdf
Description:
WASHER FLAT RETAINING #4 NYLON
Shipping
Inventory:850
Comments
16FWRT004125 Specifications
Series:
Micro Plastics, FW
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.102" (2.59mm)
Diameter - Outside:
0.265" (6.73mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm)