Essentra Components 16FWRT010062C
Part No.:
16FWRT010062C
Description:
RETAINING WASHER, FOR #10 SCREW,
Shipping
Inventory:4,151
Comments
16FWRT010062C Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#10
Diameter - Inside:
0.177" (4.50mm)
Diameter - Outside:
0.630" (16.00mm)
Thickness:
0.062" (1.58mm)