Essentra Components 16FWRT250032A
Part No.:
16FWRT250032A
Datasheet:
16FWRT250032A.pdf
Description:
RETAINING WASHER, FOR 1/4 SCREW,
Shipping
Inventory:0
Comments
16FWRT250032A Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.234" (5.94mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.032" (0.81mm)