Essentra Components 16M02556080
Part No.:
16M02556080
Datasheet:
16M02556080.pdf
Description:
FLAT WASHER, 2.65MM ID, M2.5 SCR
Shipping
Inventory:47,046
Comments
16M02556080 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Thread/Screw/Hole Size:
M2.5
Diameter - Inside:
0.104" (2.65mm)
Diameter - Outside:
0.220" (5.60mm)
Thickness:
0.031" (0.80mm)