Essentra Components 16M03080080B
Part No.:
16M03080080B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
Description:
FLAT WASHER, 3.20MM ID, M3 / #4
Shipping
Inventory:22,723
Comments
16M03080080B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M3
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Thickness:
0.031" (0.80mm)