Essentra Components 16M04090080
Part No.:
16M04090080
Datasheet:
16M04090080.pdf
Description:
FLAT WASHER, 4.30MM ID, M4 / #8
Shipping
Inventory:20,208
Comments
16M04090080 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Diameter - Inside:
0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside:
0.354" (9.00mm)
Thickness:
0.031" (0.80mm)