Essentra Components 16M05011100B
Part No.:
16M05011100B
Description:
FLAT WASHER, 5.30MM ID, M5 / #10
Shipping
Inventory:2,466
Comments
16M05011100B Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M5
Diameter - Inside:
0.209" (5.30mm)
Diameter - Outside:
0.433" (11.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)