Essentra Components 16M06012150
Part No.:
16M06012150
Datasheet:
16M06012150.pdf
Description:
FLAT WASHER, 6.40MM ID, M6 / 1/4
Shipping
Inventory:17,036
Comments
16M06012150 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M6
Diameter - Inside:
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:
0.472" (12.00mm)
Thickness:
0.059" (1.50mm)