Essentra Components 16M08018200
Part No.:
16M08018200
Datasheet:
16M08018200.pdf
Description:
FLAT WASHER, 8.40MM ID, M8 / 5/1
Shipping
Inventory:20,253
Comments
16M08018200 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M8
Diameter - Inside:
0.331" (8.40mm)
Diameter - Outside:
0.709" (18.00mm)
Thickness:
0.079" (2.00mm)