Essentra Components 16M08018200B
Part No.:
16M08018200B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
Description:
FLAT WASHER, 8.40MM ID, M8 / 5/1
Shipping
Inventory:20,925
Comments
16M08018200B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M8
Diameter - Inside:
0.331" (8.40mm)
Diameter - Outside:
0.709" (18.00mm)
Thickness:
0.079" (2.00mm)