Essentra Components 16M08525200
Part No.:
16M08525200
Description:
FLAT WASHER, 8.50MM ID, M8 / 5/1
Shipping
Inventory:0
Comments
16M08525200 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M8.5
Diameter - Inside:
0.335" (8.50mm)
Diameter - Outside:
0.984" (25.00mm)
Thickness:
0.079" (2.00mm)