Essentra Components 16M10022250B
Part No.:
16M10022250B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
Description:
FLAT WASHER, 10.50MM ID, M10 / 3
Shipping
Inventory:1,218
Comments
16M10022250B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M10
Diameter - Inside:
0.413" (10.50mm)
Diameter - Outside:
0.866" (22.00mm)
Thickness:
0.098" (2.50mm)