Essentra Components 16MLSW030070070
Part No.:
16MLSW030070070
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
16MLSW030070070.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 3.10MM I
Shipping
Inventory:15,034
Comments
16MLSW030070070 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, SW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Sealing
Thread/Screw/Hole Size:
M3
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.00mm)
Thickness:
0.055" (1.40mm)