Essentra Components 16MLSW060125150
Part No.:
16MLSW060125150
Datasheet:
16MLSW060125150.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 6.30MM I
Shipping
Inventory:5,529
Comments
16MLSW060125150 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M6
Diameter - Inside:
0.248" (6.30mm)
Diameter - Outside:
0.492" (12.50mm)
Thickness:
0.110" (2.80mm)